7. dubna 2022
09:00—17:00
Konference o vyhledávání a nalézání
Spojka Karlín
Pernerova 697/35, Praha 8

Celodenní konference o vyhledávání a nalézání v roce 2022.

Pro provozovatele webů, majitele e-shopů, marketingové manažery,
analytiky, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty.

Program konference pro vás připravuje Taste.

Děkujeme řečníkům za konkrétní ukázky na jejich webech nebo webech jejich klientů, jako je například Biano, Econea nebo iVysílání.

Přednášející a témata

Michael Koch

Začátek programu

Celou konferencí vás bude provázet moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael se věnuje digitálnímu a politickému marketingu očima projektového managementu. V agentuře Taste je na pozici Head of Business a spoluzakládal server Digichef.

Eliška Bielková

Proč by se měl SEO specialista zajímat o Pinterest?

Pinterest je vnímán spíše jako sociální síť než jako vyhledávač. A to je škoda. Eliška vám představí, jak Pinterest funguje a jak s ním pracovat, aby vám přivedl nové zákazníky a obsadili jste díky němu i první místa ve výsledcích vyhledávání na Google i Seznamu.

Eliška Bielková

Eliška pracuje jako specialistka online marketingu v pardubické digitální agentuře eBRÁNA, kde má na starost klienty a vedení nováčků na oddělení.

Zdeněk Dvořák

Best practice pro organicky úspěšný článek: Premisy, data, nástroje

Píšete na web články a chcete, aby vodily organickou návštěvnost? Ukážu, jak úspěšný obsah připravíte, zlepšíte, pokud to bude třeba a změříte.

Zdeněk Dvořák

Linkbuilder, Head of SEO v Biano a SEO týpek v Econea.cz. Mikro affilák. Jak šel čas, naučil se řešit vše od technického SEO až po obsah a propagaci.

Daniel Duriš

Úspešné migrácie veľkých webov: príprava a proces

SEO migrácie veľkých webov sú problematické. Množstvo aktérov a rozhodnutia na poslednú chvíľu. Veľké weby majú históriu a množstvo zdedených URL. Predstavím, ako sme úspešne zmigrovali veľké weby, porozprávam o problémoch pri migrácii a poskytnem checklist vychádzajúci z dlhoročnej skúsenosti.

Daniel Duriš

Daniel Duriš je hlavným konzultantom Basta digital a SEO sa začal venovať v roku 2003. Odvtedy pracoval na stovkách SEO projektov v EÚ a USA.

Martin Michálek

Rychlost webu pro marketéry krok za krokem

Zachovejte paniku, rychlé weby po nás už chce i Google! Ukážu vám proces, jakým by mohl marketér při práci na rychlosti webu postupovat, aby co nejvíce usnadnil práci vývojářům. A taky nástroje, které se vám mohou hodit.

Martin Michálek

Konzultant k rychlosti webů v PageSpeed.cz, autor blogu Vzhůru dolů.

Šárka Jakubcová

Redesign iVysílání České televize z pohledu SEO

Dobrodružství a nástrahy kompletní přestavby online video platformy ČT. Co vše se dá zažít při redesignu webu s desítkami milionů stránek? A proč vůbec Česká televize dělá SEO?

Šárka Jakubcová

Šárku baví zapínat SEO už 12 let. Mimo to, že nyní pracuje pro Českou televizi, vede i dámský freelance projekt KASEOPEA.

Martin Pichlík

Share of Voice – Nejpřísnější metrika všech SEO reportů

Visibilita a návštěvnost patří mezi nejdůležitější SEO metriky. My si ukážeme něco, co dokáže skloubit obojí (Share of Voice) a porovnáme to s Market Share v Collabimu či Share of Search. Ukážu vám, jak si připravit dataset, validovat výsledky s Google Search Console či najít příležitosti pro růst.

Martin Pichlík

Martin spolupracuje s agenturou eVisions jako SEO Team Leader, založil nástroj na automatizaci SEO - Keyword Eater či se podílel na SEO lekci pro Digisemestr Online.

Radim Daniel Pánek

Milisekundy vydělávají miliony, tak nenechte nakupovat Vaše zákazníky u konkurence.

Zavedu vás do tématu vitality webových aplikací a jak na to z pohledu uživatele. Kvalita e-shopu rozhoduje, jestli zákazník nakoupí. Ukážu vám, co uživatelé mohou zažívat, i když si myslíte, že je web skvělý. Podíváme se na příklady z praxe, čím a jak správně vitalitu měřit a na co se při tom zaměřit.

Radim Daniel Pánek

Radima můžete znát jako CEO at Canarytrace, SDET & Performance testera a trenéra web performance testování pro ČR a SK. Firmám pomáhá s performance webových aplikací.

Pavel Ungr

Proč je projektové řízení v SEO důležitější než SEO

My Češi jsme skvělý národ. Umíme parádně klíčovky, SEO analýzy, ale neumíme moc dotahovat. SEO je proces a proces se musí nějak plánovat, strategicky nastavit a řídit. Rád bych vám ukázal co jsem se za 16+ let naučil o projektovém řízení v SEO já.

Pavel Ungr

Lektor a konzultant online marketingu se specializací na SEO a mírným přesahem do obsahového marketingu, sociálních sítí a UX.

Richard Klačko

Investice do SEO? Vypočítejme si potenciál...

"Jaký růst webu odhadujete v organiku? Jak narostou tržby? Co mi investice do SEO přinese?" To jsou otázky, se kterými se často setkáváme. Nám už nestačilo odpovídat na ně jen na základě zkušeností nebo pocitu. Chtěli jsme řešení, které lze opřít o data. Proto jsme si vytvořili nástroj, který to dokáže a rádi vám jej představíme!

Richard Klačko

Richard již několik let vede oddělení SEO v agentuře Taste. Kromě péče o celé oddělení řeší se svým týmem také odbornou publikační činnost, vzdělávání, inovaci a automatizaci.

Marek Prokop

Analýza klíčových slov v R

Před 12 lety jsem zpopularizoval analýzu klíčových slov v nástroji Open Refine a ve spreadsheetu. Vy ji tak možná děláte dodnes a netušíte, že to jde lépe. A ono jde: v R. Ukážu vám jak klíčovka v R vypadá a proč by vás to vlastně mělo zajímat.

Marek Prokop

Kdybyste se Marka před 20 lety zeptali, co je SEO, řekl by, že informační architektura + copywriting. Dnes odpoví, že SEO je datová analytika.

Pavel Ungr Jakub Rejnuš Filip Podstavec Zdeněk Nešpor

Panelová diskuze: SEO v praxi a co očekávat od brzké budoucnosti

Panelová diskuze ve společnosti zkušených specialistů, kteří vám poodhalí, jak pracují v rámci svých SEO projektů, co je pro ně důležité a co můžeme očekávat a na co se připravit v bližší budoucnosti z pohledu SEO.

Pavel Ungr

Jakub Rejnuš

Filip Podstavec

Zdeněk Nešpor

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Fotogalerie

Partneři

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.